Kdo jsem…

Přemysl Vavroušek - rok 2010Mé jméno je Přemysl Vavroušek, narodil jsem se léta Páně 1982 a trvalé bydliště mám v Kynšperku nad Ohří – malebném městečku v Karlovarském kraji. Jsem relativně normální kluk i když je pravda, že již od svého dětství jsem vždy byl tak trochu “jiný” a odlišoval jsem se od svých vrstevníků – názory, vystupováním, zájmy atd. Ačkoliv dnes bych řekl, že těch rozdílů mezi mnou a většinovou společností už není toliko co v mém dětství, stále jsem si vědom toho, že pro mnoho lidí nejsou mé představy o životě a světě zcela “normální”, respektive často se pohybují v jiných rovinách než názory většinové. Proto se své názory ani nikomu nesnažím nutit a nemám potřebu nikoho přesvědčovat – leda v seriózní diskusi. Nejsem už zkrátka tak radikální a nevidím věci tak černobíle, jako “za mlada” :).

Možná i proto jsou zde tyto stránky, můj blog, galerie atd.: Jsem kreativní člověk, který se rád podělí o své názory, představy o světě a své vidění reality kolem nás. Ale je na každém, jak si to přebere, jak to přijme a co si z toho případně odnese. Účelem těchto stránek je poskytnout základní informační materiál o mé osobě a sloužit jakožto můj veřejný webový profil. Umožnit návštěvníkům vhled do mého světa. Ne úplný, ale takový, aby si mohli udělat jistou obecnou představu o tom kdo je Přemysl Vavroušek, za čím stojí a možná i proč jedná, jak jedná a myslí si, co si myslí. Anebo prostě jen odpovědět na nějakou otázku, kterou návštěvník potřebuje vyřešit – to už je na každém z vás.

Vítejte tedy na mém portálu, který sjednocuje a konsoliduje všechny mé on-line aktivity. Vítejte v mém světě…

Dětství a inspirace

Již od dětství jsem se věnoval mnoha činnostem a zajímal jsem se o svět kolem sebe. Maloval jsem, skládal verše, četl mnoho knih – zejména pak vědeckou literaturu a sci-fi a taktéž knihy o esoterice, mystice a teologii. V době, kdy jiná dítka běhala venku s kamarády, jsem já doma počítal horoskopy, vykládal karty a věnoval se práci se siderickým kyvadélkem. A neustále jsem se snažil poznávat vše nové a zjišťovat informace o okolním světě. Doba mého dětství formovala mé pozdější a současné zájmy, mezi které patří třeba zájem o kvantovou fyziku, relativitu času, východní i západní mystické tradice, filosofii atd.

Přemysl Vavroušek - za mlada ;)Přibližně od deseti až dvanácti let jsem nalezl zálibu také v hudbě. Nikdy jsem sice nehrál na žádný hudební nástroj (v současnosti se pokouším hrát na klávesy), ale stále jsem zpíval a v hlavě tvořil nové rytmy a melodie, což mě později přivedlo zejména k hudbě taneční a elektronické. Ačkoliv se i dnes stále snažím praktikovat všechny své zájmy a koníčky, tak některým se již věnuji jen sporadicky a kupříkladu četbu knih jsem z velké části nahradil četbou mnoha různých materiálů dostupných na internetu, které jsou na dosah ruky.

Přibližně od roku 2000 se tedy věnuji zejména dvěma oblastem: hudbě a výpočetní technice a internetu o něž jsem se výrazněji začal zajímat v době, kdy jsem se na škole prvně setkal s počítačem. To bylo relativně pozdě – až na učňovské škole.

Má hudební tvorba

Spolu s kamarády Ottou a Markem jsem v roce 2001 založil hudební projekt 3DJ.s , později přejmenovaný na DJ.Snail & Friends Music Project. V tomto projektu jsem působil jako hlavní producent pod přezdívkou DJ.Snail, kterážto mi zůstala do dnešních dnů :). Projekt se orientoval zejména na elektronickou hudbu různých stylů.

V současnosti se však již o společném projektu nedá moc hovořit, jelikož na práci jsem zůstal de facto už jen já, neboť kamarádi Otto a Marek se nemají čas tvorbě nadále věnovat a také se již vídáme mnohem méně, než když nás spojovala společná škola. Přesto stále a sólově pokračuji v započatém dílu a nastoupeném trendu, byť je fakt, že skládání nových songů se dnes věnuji už spíše sporadicky, kvůli množství dalších zájmů. Do této chvíle jsem ale buď já sám, nebo v rámci celého projektu, dokončil 11 kompletních CD a jak již bylo řečeno, tak na nové muzice se průběžně dále pracuje.

Je pochopitelné, že první alba jsou spíše začátečnické pokusy, ale troufám si říci, že spolu se získanými zkušenostmi, vylepšováním dostupného vybavení a dalšími novými songy se naše, resp. má, hudba kvalitativně stále zlepšuje. Oficiální webové sídlo projektu bylo donedávna dostupné na vlastní doméně www.djsnail.info, ale v rámci konsolidace mých webových projektů a také vzhledem k tomu, že bylo již dlouho neaktualizováno, jsem se rozhodl jej začlenit přímo do rámce tohoto webu na stránkách věnovaných mé hudební tvorbě.

Přejít na stránky Moje muzika…

Můj blog, publikační činnost i IT svět

Mezi mé velké záliby patří oblast informačních technologií, a proto mě již několik let můžete nalézt v diskusních fórech a v diskusích pod články na serverech věnujících se zejména IT (některé z mých oblíbených naleznete v odkazech zde na webu). Zde všude působím povětšinou pod přezdívkou Mr.Gentleman.
Koncem roku 2006 jsem si založil svůj osobní blog na původní doméně djsnail.bloguje.cz, kde jsem se začal věnovat všem oblastem svých zájmů – IT, muzice, věcem ze života, úvahám, zamyšlením atd.

V roce 2009/2010 jsem se, jak již bylo napsáno výše, rozhodl pro konsolidaci svých webových projektů, a tak byl roku 2010/2011 můj blog zcela přesunut právě na tento web, kde se stal jeho hlavním nosným pilířem.

Od roku 2007 publikuji občasně také na serveru Neviditelný pes – zejména články věnující se mým názorům a zamyšlením, které pocházejí z mého blogu. V tomtéž roce jsem se začal podílet na lokalizaci populárního rozšíření Internet Exploreru, IE7Pro, do českého jazyka.
V roce 2008 jsem zahájil externí spolupráci s počítačovým časopisem CHIP, pro nějž jsem napsal několik článků.

Přejít na stránky mého Blogu…

Fotografování a grafika

Přemysl Vavroušek - tak trochu jinak ;)Jedním z mých dlouholetých koníčků je také fotografie a později též videotvorba, nebo tvorba grafiky. Zastávám názor, že technika je jen prostředkem k zachycení a realizaci myšlenek, takže nejsem fanda honu na technické parametry a nejdražší techniku za každou cenu. Spoustu mých fotografií jsem pořídil mobilními telefony (zde se samozřejmě snažím vybírat fotograficky schopné přístroje jako je Nokia Lumia 1020, Nexus 5X, aj.). Využívám i profi kompakty od Fuji, či Canonu, aktuálně pak primárně APS-C bezzrcadlovky Fuji X-S10 a X-E1.

V posledních letech se zaměřuji též na tvorbu videa – od krátkých záznamů různých akcí, po střih a produkci videoklipů, kde uplatňuji i své hudební zkušenosti. Zde využívám nejen svou bezzrcadlovku, ale též běžnou videokameru, akční kameru a podobně – zkrátka dle místa konkrétní potřeby.

V rámci toho webu naleznete samozřejmě i moji Fotogalerii, kde se můžete podívat na náhled mých snímků publikovaných na Instagramu. Pokud máte zájem sledovat moji tvorbu, zavítejte přímo na můj instaprofil, nebo podpořit moji tvorbu a dostat se k mým nejlepším snímkům v plné kvalitě na portálu HeroHero – https://www.herohero.co/premyslvavrousek

 

Komentáře

Sdílet článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..