P.F. 2023

Ani letos vás neochudím o tradiční novoroční videopřání, byť letos jen tak rychle a s nic moc zvukem :). Nebyl čas, ztrácet čas :). Nicméně vám všem přeji krásný a úspěšný rok 2023, hlavně hodně zdraví, splněných přání a dobrého času mezi vašimi nejbližšími. Ať se daří 🙏🏻.

Šťastné a Veselé Vánoce 2022

Další rok je za námi. A nebyl to rok lehký – ať už se týká věcí soukromých, tak těch veřejných, světových…
Nezbývá než si u vánočního stromku přát, aby ten rok následující byl rokem lepším. Abychom v něm – vzdor výzvám a trablům před námi – dokázali najít krásné okamžiky, šťastné chvíle a pocit, že je proč tu být a za čím jít.
Přeji vám všem krásné a požehnané vánoční svátky a jen to dobré v roce 2023.
Ať se nám daří :)

Přání krásných svátků...

Přání krásných svátků…

Dekáda s Fujifilmem, aneb osobní srovnání první a (před)poslední generace

Focení se stalo mým koníčkem už v dětském věku. Vystřídal jsem několikero analogových a později digitálních přístrojů, abych pak na čas přesedlal primárně na mobilní focení, jehož jsem fanouškem dodnes. Nicméně kreativní potřeby nesplnitelné při focení telefonem mě přivedli zpět k focení fotoaparátem.

Fuji fotograf a Bitcoin fanda v jedné osobě :)

Fuji fotograf a Bitcoin fanda v jedné osobě :)

Celý příspěvek

Inflace: Proč za ni nemůže Fialova vláda a proč Vy byste se měli zajímat

Pomalu přichází podzim a s ním další problémy, na něž jsme si v posledních třech letech vlastně už tak nějak zvykli. Zvyšování počtu nakažených Covidem 19, pokračující válka na Ukrajině, energetická krize, drahota, inflace… Tyto termíny slýcháme kolem sebe stále a spousta lidí v mém okolí z nich automaticky viní současné vedení státu – pětikoalici, premiéra Fialu a další klíčové představitele naší politické reprezentace. Ještě před pár lety bych patřil mezi ně. Ještě před pár lety jsem byl voličem a členem ANO. Ještě před pár lety jsem věřil tomu, že za blaho občanů má nést zodpovědnost stát. Jenže jsem se mýlil, tak jako se ve svých závěrech mýlí tisíce mých vrstevníků, kolegů, spolupracovníků i přátel.

peníze

coin, stack

Proč jsem se mýlil já a proč se mýlí spousta z těch, kteří na náměstích svolávají demonstrace proti současné vládě, která dle nich může za všechny současné problémy? Pojďme si nejprve říci, jaká je skutečnost:

Celý příspěvek

Ukrajina: válka začíná

Narodil jsem se v roce 1982. V dětství jsem – asi jako každý – poslouchal příběhy z války. Hrůzy, utrpení, katastrofy. Zabíjení, zločiny, zbraně. Atomové bomby. Četl jsem o tom knihy, poslouchal to ve škole, viděl o tom desítky filmů, hrál počítačové hry…

Člověk by si myslel, že po zkušenostech z dvacátého století už nikoho rozumného nemůže napadnout chtít vyvolat válku. Myslel by si, že přece nikdo nemůže mít jakýkoliv zájem na tom, aby někoho napadl, ukradl mu území, zabíjel lidi. Že jsme rozumní, že společnost už je jiná, než byla v minulých staletích. Že jsme se poučili… Celý příspěvek

P.F. 2022

Přátelé, kamarádi, všichni kdo mě sledujete na soc. sítích…
Děkuji, že jste součástí mého života a díky za vaši spolupráci. Těším se na setkání v roce příštím. Mějte krásné dny – plné zdraví, štěstí a pohody.

 

Spolu to dokážeme… (Volby 2021)

Už hodně dlouho jsem zde na blogu nic nepsal, protože na psaní obsáhlejších článků není čas a vše ostatní vyřídím na sociálních sítích – takže doporučuji sledovat můj Facebook, Twitter a Instagram 😉. Nicméně je tu opět čas voleb a s ním i čas rozhodování – koho volit? Jak to mám letos postavené já a jak vnímám současnou situaci? Více v tomto článku… Celý příspěvek