Inflace: Proč za ni nemůže Fialova vláda a proč Vy byste se měli zajímat

Pomalu přichází podzim a s ním další problémy, na něž jsme si v posledních třech letech vlastně už tak nějak zvykli. Zvyšování počtu nakažených Covidem 19, pokračující válka na Ukrajině, energetická krize, drahota, inflace… Tyto termíny slýcháme kolem sebe stále a spousta lidí v mém okolí z nich automaticky viní současné vedení státu – pětikoalici, premiéra Fialu a další klíčové představitele naší politické reprezentace. Ještě před pár lety bych patřil mezi ně. Ještě před pár lety jsem byl voličem a členem ANO. Ještě před pár lety jsem věřil tomu, že za blaho občanů má nést zodpovědnost stát. Jenže jsem se mýlil, tak jako se ve svých závěrech mýlí tisíce mých vrstevníků, kolegů, spolupracovníků i přátel.

peníze

coin, stack

Proč jsem se mýlil já a proč se mýlí spousta z těch, kteří na náměstích svolávají demonstrace proti současné vládě, která dle nich může za všechny současné problémy? Pojďme si nejprve říci, jaká je skutečnost:

Celý příspěvek

Ukrajina: válka začíná

Narodil jsem se v roce 1982. V dětství jsem – asi jako každý – poslouchal příběhy z války. Hrůzy, utrpení, katastrofy. Zabíjení, zločiny, zbraně. Atomové bomby. Četl jsem o tom knihy, poslouchal to ve škole, viděl o tom desítky filmů, hrál počítačové hry…

Člověk by si myslel, že po zkušenostech z dvacátého století už nikoho rozumného nemůže napadnout chtít vyvolat válku. Myslel by si, že přece nikdo nemůže mít jakýkoliv zájem na tom, aby někoho napadl, ukradl mu území, zabíjel lidi. Že jsme rozumní, že společnost už je jiná, než byla v minulých staletích. Že jsme se poučili… Celý příspěvek

P.F. 2022

Přátelé, kamarádi, všichni kdo mě sledujete na soc. sítích…
Děkuji, že jste součástí mého života a díky za vaši spolupráci. Těším se na setkání v roce příštím. Mějte krásné dny – plné zdraví, štěstí a pohody.

 

Spolu to dokážeme… (Volby 2021)

Už hodně dlouho jsem zde na blogu nic nepsal, protože na psaní obsáhlejších článků není čas a vše ostatní vyřídím na sociálních sítích – takže doporučuji sledovat můj Facebook, Twitter a Instagram 😉. Nicméně je tu opět čas voleb a s ním i čas rozhodování – koho volit? Jak to mám letos postavené já a jak vnímám současnou situaci? Více v tomto článku… Celý příspěvek

P.F. 2021

Přátelé, kamarádi, čtenáři… Vy všichni, kdož sem zavítáte.
Přeji Vám úspěšný ro 2021 a hlavně hodně zdraví, sil a všeho dobrého. Ať je lepší, než rok minulý a ať je takový, jaký si jej budete přát…
Váš, Přemek aka DJ.Snail

P.F. 2021
P.F. 2021

Virová krize odhaluje neschopnost EU

V poslední době neslyšíme ve sdělovacích prostředcích nic jiného nežli korona virus, nebo COVID 19. Ačkoliv nemoc sama není zdaleka takovým strašákem z hlediska zdraví světové populace (jistě jde o velmi nebezpečnou nemoc, ale současně nejde o něco, díky čemu by lidstvo čelilo možnosti brzkého vyhynutí), z hlediska nutných opatření je spouštěčem světové krize velkého rozsahu. Krize ekonomické i společenské, jejíž dopad si dnes ještě nedovedeme dost dobře představit. Jedno nám ale ukazuje již nyní. Totiž fakt, že Evropská Unie jako společenství států naprosto selhala ve své funkci.

Celý příspěvek

P.F. 2020

Přátelé, končí svátky a je tu poslední den roku. V tento den tradičně přicházím přát vše dobré do roku následujícího a i tentokrát tomu není jinak. A po loňské pauze najdete tentokráte v příspěvku i tradiční novoroční videopřání ;).

Přeji Vám všem hlavně pevné zdraví, nějaké to štěstí, hodně lásky a spokojenosti, pohody a ať se vám v roce 2020 plní vaše sny a přání. Mějte se krásně a děkuji, že jste.

Těším se naviděnou v příštím roce…

Váš, Přemek „Dj.Snail“ Vavroušek

Celý příspěvek